17 Ekim 2017 Salı , 18:12

Türkiye’m başın sağolsun..

Türkiye 13 şehidine ağlıyor! Helikopter kazasından yürek yakan detaylar: Helikopter 300 metreden düştü, mühimmatı infilak etti.

Şırnak‘ın Uludere İlçesi’ne bağlı Şenoba Beldesi’nden havalandıktan kısa süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşen aralarında 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın‘ın da bulunduğu 13 askerin şehit olduğu elim helikopter kazasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Helikopterin yüksek gerilim hatlarına takıldıktan sonra 300 metre yükseklikten yere çakıldığı, çıkan yangında içerisinde bulunan mühimmatın da patladığı ifade edildi. Tümgeneral Aydın ve beraberindekilerin üs bölgelerini denetlemeye gittikleri, akşam Şenoba‘da iftar açtıktan sonra birliğe dönüşe geçtikleri sırada kazanın meydana geldiği belirtildi.

şırnak kaza.jpg

Kuzey Irak sınırına yakın olan Şenoba Beldesi’ndeki üs bölgelerini denetlemek üzere dün sabah saatlerindeŞırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan ayrılan Tümen Komutanı ve Kato Dağıoperasyonunu yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş ve 2 uzman çavuş olmak üzere 13 askeri personeli taşıyan helikopterin düşmesiyle ilgili detayları belli oldu. Dün gün boyunca askeri üs bölgelerini denetleyen Tümgeneral Aydın ve beraberindeki askeri heyet, akşam saatlerinde Şenoba Beldesi’nde iftar açtıktan sonra tümene dönmek üzere havalandı.

Saat 20.55 sıralarında geçtiği vadinin her iki yamacında bulunan yüksek gerilim direklerine bağlı tellere takılan Couger tipi helikopter, ekseni etrafından dönerek yaklaşık 300 metre yükseklikten yere çakıldı. Alev alan helikopterde mühimmat infilak etti. Parçalanan helikopterdeki personelin tamamı şehit düştü.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da kaza sonrası incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti. İncelemelerinin ardından Şırnak’ta askerlere seslenen Akar, “Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

Akar, “Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışıyla mücadelemiz sürecek” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Hakkında Mesleki Adamlar Birliği

Mesleki Adamlar Birliği

Check Also

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

MAB Başkanımız Sn Nihat Kadıoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda.. ”30 Ağustos Zafer …

Bir Cevap Yazın